Sport

A vb-k egyik legtragikusabb története: amikor egy öngól Andrés Escobar életébe került

fotó: wikipedia

Az 1994-es labdarúgó-világbajnokság egyik legmegrázóbb eseménye nem a pályán, hanem a torna után történt. A kolumbiai válogatott védője, Andrés Escobar az Egyesült Államok elleni csoportmérkőzésen szerencsétlen öngólt vétett, csapata pedig 2–1-re kikapott. A vereség végül hozzájárult ahhoz, hogy Kolumbia búcsúzzon a tornától.

A hazatérést követően, 1994. július 2-án Escobart Medellín egyik szórakozóhelyének parkolójában lelőtték. A szemtanúk beszámolói szerint a támadó minden egyes lövés után azt kiáltotta: „Gól!”, gúnyolva a futballistát a végzetes öngól miatt.

A 27 éves játékos halála világszerte megdöbbenést váltott ki. Temetésén több mint százezer ember vett részt, Kolumbiában pedig nemzeti gyászként élték meg a tragédiát. Escobar azóta a fair play, a sportszerűség és a futball sötét oldalának egyik legismertebb szimbólumává vált.

Bár több mint három évtized telt el az eset óta, Andrés Escobar emlékét ma is őrzik a kolumbiai stadionokban és a futballtörténelem lapjain. Sokak számára ő nem az öngólról, hanem a sport iránti alázatról és emberségéről maradt emlékezetes.