Sport

Nem sikerült a bravúr a hazai szezonzárón

fotó: Horváth Gergő

Szombaton hazai pályán szálltak szembe osztrák ellenfeleivel a Koronázók, ugyanis a Vienna Knights csapata látogatott Székesfehérvárra, hogy összemérjék erejüket.

A Knights csapata már az első másodpercekben touchdownt szerzett, de ez az előny nem tartott sokáig, mivel a Koronázók rögtön kiegyenlítettek Marton Levente touchdownjával, így 7-7 lett az állás.

Ezt követően az osztrákok újabb touchdownt szereztek, de Halász Zalán sikeres field goal kísérlete után 3 ponttal feljött az Enthroners.

A második negyedben a Knights újabb touchdownt szerzett, de az extra pontot nem sikerult megszerezni, így csak 6 pontot szereztek. Az első félidő utolsó percében a koronázók irányítója, Javarian Smith juttatta el a labdát az endzoneba és ezzel 17-20-as állásal lezárta az első félidőt.

A harmadik negyedet egy újabb touchdownal indította a Vienna Knights, de másfél perccel később Pusztai András gyönyörű futását újabb pontokra váltotta, így az állás 24-27.

A harmadik negyed vége újra az osztrákoktól volt hangos, ugyanis újabb touchdownt szerzett a Knights és ezzel 24-33-ra növelték előnyüket a hazaiakkal szemben.

Az utolsó negyed eleje sem a fehérváriaknak kedvezett, ellenfelük 24-41 állással gyakorlatilag bebiztosította győzelmét. A Vienna Knights győzelme után a Fehérvár Enthroners nem jutott be a rájátszásba.

Hangulatukat azonban nem tudták letörni. A szurkolók, akik egész szezonon keresztül töretlenül tartották a csapatban a lelket most is kiváló hangulatban támogatták a Koronázókat egész mérkőzés alatt, valamint Berkes Gordon és a Fezen Klub hangosítói zenei aláfestéssel kísérték az eseményeket.

Az amerikai autók szerelmesei is elégedettek lehettek. Retro és napjaink amerikai autói is felvonultak a First Field mentén, ahol a parkolóban remek hangulatban zajlott a TailGate party is. A sütögetni vágyók hangulatát a The Snack és a Fueled zenekarok biztosították.