Bűnügy

NKA-botrány: őrizetbe vették Óbuda volt polgármesterét

fotó: pexels.com

Újabb fordulatot vett a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) körül kirobbant támogatási botrány: a hatóságok őrizetbe vették és gyanúsítottként hallgatták ki Bús Balázst, Óbuda korábbi fideszes polgármesterét, aki az elmúlt években az NKA alelnökeként dolgozott.

Sajtóértesülések szerint a nyomozók hűtlen kezelés gyanúja miatt kezdeményezték a politikus letartóztatását. Védője közlése alapján Bús Balázs részletes vallomást tett a kihallgatása során.

Az ügy középpontjában a választások előtti időszakban kiosztott, mintegy 17 milliárd forintnyi kulturális támogatás áll. A támogatások elosztása miatt korábban komoly viták alakultak ki, amelyek nyomán Bús Balázs lemondott alelnöki tisztségéről.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) közölte, hogy az eljárás során összesen hat embert állítottak elő. A gyanúsítottak között olyan személyek is vannak, akik korábban vagy jelenleg a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelőnél, illetve a Kulturális és Innovációs Minisztériumnál dolgoztak.

A nyomozás jelenleg is folyamatban van, a hatóságok azt vizsgálják, hogy történt-e szabálytalan vagy jogellenes pénzfelhasználás a kulturális támogatások odaítélése során.