Bűnügy

Hamis euróval vett autót, még visszajárót is kapott – vádat emeltek a csaló ellen

fotó: pexels.com

Vádat emelt a Budakörnyéki Járási Ügyészség egy férfi ellen, aki a gyanú szerint hamis euróbankjegyekkel vásárolt meg egy személyautót, majd a tranzakció után még tízezer forint visszajárót is átvett az eladótól. Az ügyészség pénzhamisítás és egyedi azonosító jellel visszaélés miatt állítja bíróság elé a vádlottat.

A vádirat szerint a kunszentmiklósi férfi egy internetes hirdetés alapján kereste fel a gyáli autótulajdonost 2025 nyarán. Miután megállapodtak a vételárban, közölte, hogy csak euróban tud fizetni, majd 11 darab, egyenként 50 eurós hamis bankjegyet adott át. Az eladó nem vette észre a hamisítványokat, ezért még tízezer forintot vissza is adott a vevőnek.

A csaló ezután a megvásárolt autóra egy másik járműhöz tartozó rendszámtáblát szerelt fel, majd elhajtott a helyszínről. Az eladó csak másnap fedezte fel, hogy a bankjegyeken hiányzik a biztonsági fémszál, ezért feljelentést tett a rendőrségen.

Az ügyészség tájékoztatása szerint a vádlott jelenleg is börtönbüntetését tölti egy másik ügy miatt. A mostani eljárásban pénzhamisítás és egyedi azonosító jellel visszaélés bűntette miatt kell felelnie, sorsáról a Budakörnyéki Járásbíróság dönt majd.