Vízválság a kánikulában: már a csapokból is alig folyik a víz
Drasztikus vízkorlátozást vezettek be a Hajdú-Bihar vármegyei Nagyrábén, miután a rendkívüli hőség miatt veszélyesen megemelkedett a vízfogyasztás. A helyiek szerint volt, amikor főzni és mosni sem tudtak. A víztározó kiürülésétől tartanak A mintegy kétezer lakosú települést és további három községet ellátó rendszer kapacitása a határához érkezett. A nyomáscsökkenés miatt több háztartásban csak minimális mennyiségű víz

