Drasztikus vízkorlátozást vezettek be a Hajdú-Bihar vármegyei Nagyrábén, miután a rendkívüli hőség miatt veszélyesen megemelkedett a vízfogyasztás. A helyiek szerint volt, amikor főzni és mosni sem tudtak.
A víztározó kiürülésétől tartanak
A mintegy kétezer lakosú települést és további három községet ellátó rendszer kapacitása a határához érkezett. A nyomáscsökkenés miatt több háztartásban csak minimális mennyiségű víz folyt a csapokból, egyesek pedig ásványvízzel oldották meg a mindennapi szükségleteiket.
Az önkormányzat arra kérte a lakosságot, hogy mellőzzék a locsolást és a medencék feltöltését. Szakértők szerint a nyári aszály miatt országszerte több településen is hasonló problémák jelentkezhetnek.

