Jelentős fordulat rázta meg az Egyesült Királyság politikai életét: hétfő délelőtt bejelentette lemondását Keir Starmer brit miniszterelnök. A leköszönő kormányfő közölte, hogy döntéséről már tájékoztatta III. Károly királyt is.
Nemcsak a kormány éléről távozik
Starmer nem csupán a miniszterelnöki tisztségről mond le, hanem pártelnöki pozíciójától is megválik. Beszédében a közszolgálat iránti elkötelezettségét hangsúlyozta, ugyanakkor nem részletezte, mi vezetett végleges döntéséhez.
A brit politikában most minden szem az utódlásra irányul, hiszen a következő napokban eldőlhet, ki veszi át az ország irányítását a rendkívül bizonytalan nemzetközi helyzetben.

