Bár a legtöbben csak most érzik igazán a nyár érkezését, a csillagászok szerint már megkezdődött az év második fele. Június 21-én beköszöntött a nyári napforduló, amely az északi félteke leghosszabb nappalát hozta el.
Máris kevesebb lesz a nappali világosság
A jelenség oka a Föld tengelyferdesége, amely meghatározza az évszakok váltakozását. Magyarországon ilyenkor közel 16 órán át van világos, ám a napforduló után a nappalok fokozatos rövidülésnek indulnak.
Bár a változás eleinte szinte észrevehetetlen, a természet már most alkalmazkodni kezd az év hátralévő részéhez.

