mentőakció

Tudomány

Versenyfutás az idővel az űrben: a NASA megmentené a Föld felé zuhanó teleszkópot

Példátlan mentőakcióra készül a NASA és egy amerikai űripari vállalat: június 27-én indulhat az a küldetés, amelynek célja a Neil Gehrels Swift Obszervatórium megmentése. A több mint húsz éve működő űrteleszkóp jelenleg egyre gyorsabban veszít magasságából, és külső beavatkozás nélkül akár még idén megsemmisülhet a Föld légkörében. A Swiftet 2004-ben állították pályára, és azóta a

Tovább