Sokan érzik azt, hogy gyerekként végtelennek tűnt egy nyári szünet, felnőttként viszont szinte észrevétlenül repülnek el a hónapok. A pszichológusok szerint ennek több oka is van.
Az egyik magyarázat szerint az agyunk az új élményeket részletesebben dolgozza fel, míg a rutinszerű napok összemosódnak az emlékeinkben. Emiatt visszatekintve rövidebbnek érezzük az időszakokat.
Ezért javasolják a szakemberek, hogy időnként szakítsuk meg a megszokott rutint, és próbáljunk ki új dolgokat.

