Néhány éve még kevesen gondolták volna, hogy a kertészkedés újra menő lesz. Ma azonban egyre több fiatal próbál paradicsomot, paprikát vagy fűszernövényeket nevelni akár egy erkélyen is.
A jelenség mögött részben a tudatos életmód áll. Sokan szeretnék tudni, honnan származik az ételük, mások egyszerűen kikapcsolódásként tekintenek a növénygondozásra.
A szakemberek szerint a kertészkedés csökkenti a stresszt és javítja a mentális egészséget is.

